ARNIKA

Ürünleri görmek için tıklayın.
Katalog

TRYCOMP

Ürünleri görmek için tıklayın.
Katalog (SD Serisi)
Katalog (Mikro Filtre)

Basınçlı hava elektrik enerjisinin kullanımının uygun olmadığı yada tehlikeli olduğu durumlarda çoğunlukla üretim sektöründe de kullanılan depolanabilir bir enerji türüdür. Basınçlı hava ile çalışan birçok alet ve ekipman; su veya neme karşı dayanıklı değildir.

Basınçlı hava kullanan birçok proses, suya veya neme karşı dayanıklı olmayan proses ürünleridir. Sıkıştırma döngüsünün doğal bir sonucu olarak, basınçlı hava devresinde genellikle serbest halde su oluşur.

Katı, sıvı ve gaz kirleticiler içeren işlenmemiş basınçlı hava, hava sisteminize ve son ürününüze zarar verebileceğinden oldukça risklidir. Basınçlı hava, hava dağıtım sisteminde ilerledikçe soğur ve var olan nem yoğunlaşarak sıvı hale gelir bunun sonucun da hava iletim borularında paslanma ve son kullanım noktalarında paslanmaya yol açar. Farklı basınçlı havalarda farklı çalışma biçimlerine ve çiğlenme (havadaki nemin yoğunlaşmaya başladığı sıcaklık )noktalarına sahip kurutuculara ihtiyaç duyabilir. Hava kurutucuları basınçlı hava sistemindeki bu nemi ve partikülleri emerek sürekli olarak sistemden uzaklaştırılmasını sağlar ve makinanızın çalışma ömrünü uzatır. Hava kurutucularının soğutmalı, yüksek basınçlı ve kimyasal olmak üzere üç farklı çeşidi vardır .

Hava filtreleri ise havadaki toz polen küf gibi partikülleri kompresöre ulaşmadan önce yakalamak için tasarlanmış lifli malzemelerden oluşan bir cihazdır. Hava filtrelerinin basınçlı, filanşlı ve yüksek basınçlı olmak üzere üç farklı türü vardır.